Zakończyła się modernizacja boiska „Rapid” w Katowicach

Read Time:1 Minute, 37 Second

Zakończyła się modernizacja boiska przy ul. Stęślickiego. Odnowiony „Rapid” to przede wszystkim blisko 10 tys. m2 nowej sztucznej trawy, a do tego nowe oświetlenie, nagłośnienie, monitoring, piłkochwyty, ławki rezerwowych. To kolejna z wielu inwestycji w rozwój infrastruktury sportowej w Katowicach. 

 – Zależy nam na tym, by katowiczanie mieli coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego inwestujemy w rozbudowę i unowocześnianie miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Powstały już dwa baseny, a budowa trzeciego, w Zadolu powoli dobiega końca. Podobnie jak budowa wielofunkcyjnego obiektu sportowego w miejscu dawnego „Kolejarza”. Bardzo cieszę się, że mieszkańcy centrum i północnych dzielnic naszego miasta już mogą korzystać z odnowionego kompleksu „Rapid” w Koszutce – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kompleks boisk „Rapid” przy ul. Stęślickiego, był jednym z pierwszych miejskich obiektów sportowych, który wszedł w XXI wiek. Stało się to za sprawą gruntownego remontu przeprowadzonego w 2006 roku, w trakcie którego obiekt zyskał nowe trybuny, oświetlenie i przede wszystkim sztuczną nawierzchnię. Ta ostatnia była na ówczesne czasy czymś absolutnie nowatorskim i pozwalała na korzystanie z obiektu praktycznie bez ograniczeń.

– Przez wiele lat „Rapid” był najpopularniejszym boiskiem piłkarskim w mieście. Regularnie korzystało z niego rocznie ponad 70 tys. osób. Sezon najczęściej zaczynał się w lutym i kończył w grudniu, a jupitery każdego dnia gasły po godzinie 22.00 – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, który jest zarządcą obiektu. – Tak szaleńcza eksploatacja spowodowała, że w ostatnich latach jakość nawierzchni pozostawiała już wiele do życzenia. Dlatego konieczna była gruntowna modernizacja obiektu – dodaje. 

W 2020 roku Urząd Miasta Katowice pozyskał środki na remont tego obiektu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończony w grudniu 2021 r. remont ośrodka rozpoczął się wiosną ubiegłego roku. Koszt modernizacji wyniósł 3,7 mln zł. W ramach tych środków zrealizowano m.in. wymianę blisko 10 tys. m2 sztucznej nawierzchni dwóch boisk do piłki nożnej, montaż nowego oświetlenia o mocy prawie 400 luksów, zupełnie nowych systemów nagłośnienia i monitoringu oraz piłkochwytów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Michniewicz lub Nawałka selekcjonerem na baraże? Bukmacherzy mają faworytów
Next post Komunikat Zarządu PZPN: “PZPN nie będzie udzielał komentarzy do odwołania”
0
Would love your thoughts, please comment.x