Urodzinowe piwo GKS Jastrzębie od Browaru Jastrzębie

Read Time:54 Second

Rozpoczęto świętowanie obchodów 60-lecia powstania GKS-u Jastrzębie, a zatem czas na pierwszą niespodziankę przygotowaną specjalnie na tę okazję! A jest nią… urodzinowe piwo, wyprodukowane przez Browar Jastrzębie, który w minioną sobotę świętował oficjalne otwarcie!

Piwo GKS Jastrzębie to lager wiedeński, który jest klasycznym stylem piwa dolnej fermentacji o zawartości alkoholu 4,8% objętościowo. Eksponuje profil słodowy, można w nim także wyczuć posmak przypieczonej skórki chleba oraz łagodną goryczkę. Chmielony tradycyjną polską odmianą chmielu Marynka. Optymalna temperatura spożywania piwa to od 8 do 12 stopni Celsjusza.

Jakiś czas temu ze strony Rady Nadzorczej GKS-u Jastrzębie pojawiła się propozycja, aby nawiązać współpracę. Obchody 60-lecia były dobrą okazją, aby to uczynić, dlatego zdecydowaliśmy się na wyprodukowanie piwa pod marką GKS Jastrzębie, które będziemy lokalnie dystrybuować. Jesteśmy, jako Browar Jastrzębie, otwarci na wszelkie formy współpracy. Uznaliśmy, że jesteśmy w stanie sobie nawzajem z GKS-em Jastrzębie pomóc, stąd właśnie pomysł wypuszczenia wspólnego, urodzinowego piwa – mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu Browaru Jastrzębie.

1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom do lat 18 jest przestępstwem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wojciech Łobodziński nowym trenerem Miedzi Legnica
Next post Końcowe odliczanie w Fortuna 1 Lidze. 4 (drużyny), 3 (mecze), 2 (półfinały), 1 (finał)