UEFA potwierdziła zawieszenie Michała Kucharczyka w rozgrywkach europejskich

Read Time:54 Second

UEFA potwierdziła zawieszenie Michała Kucharczyka w pięciu pojedynkach europejskich pucharów.

Kara pięciu spotkań zawieszenia to efekt czerwonej kartki, którą Michał Kucharczyk otrzymał 16 sierpnia 2018 roku w meczu rewanżowym III rundy eliminacyjnej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a Football 1991 Dudelange. Był to ostatni jego występ na arenie europejskiej.

Pogoń Szczecin, gdy tylko stało się pewne, że awansuje do pucharów, przygotowując listę zawodników uprawnionych do gry w eliminacjach Europa Conference League, wystąpiła do UEFA o wyjaśnienie, czy kara nałożona na Michała Kucharczyka jako zawodnika Legii Warszawa, dotyczy także okresu jego występów w barwach Pogoni Szczecin w bieżącej edycji pucharów.

Do klubu dotarło wyjaśnienie UEFA, iż kara pięciu meczów obejmuje wszelkie kluby, w jakich Michał Kucharczyk będzie uprawniony do występowania w europejskich pucharach, a tym samym zawieszenie zawodnika obowiązuje bezwzględnie na pięć meczów.

Decyzja europejskiej federacji jest ostateczna od 27 września 2018 roku i Pogoni Szczecin nie przysługuje w tym zakresie droga odwoławcza. Oznacza to, że w przypadku pozytywnego scenariusza i awansów zespołu do kolejnych etapów, piłkarz będzie mógł zagrać dopiero w rewanżu IV rundy eliminacyjnej Europa Conference League edycji 2021/2022.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dariusz Szpakowski, Roman Kołtoń i Michał Pol w komedii “Druga połowa”
Next post TVP zaprasza na transmisje z EURO 2020