Serce Zagłębia wraca do Klubu. Zagłębie Lubin wykupiło Stadion Górniczy

Read Time:1 Minute, 25 Second

We wtorek o godzinie 11:00 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem z udziałem Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michała Kielana oraz Starosty Powiatu Lubińskiego Adama Myrdy, podczas której poinformowano o zakupie Stadionu Górniczego przez nasz Klub. Modernizacja historycznego obiektu, który w przyszłym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia, jest kolejnym etapem inwestycji zaplanowanych na nadchodzące miesiące.  

– Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie. Chcielibyśmy wspólnie z Panem Starostą przekazać Państwu informację, iż proces zakupu Stadionu Górniczego dobiegł końca. Od dnia dzisiejszego Klub Zagłębie Lubin S.A. jest prawowitym właścicielem stadionu. Serce Zagłębia wróciło do domu. Jest to dla nas bardzo ważna inwestycja, dzięki której rozwój Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie będzie cały czas kontynuowany. Jest to kolejny etap budowania tożsamości naszego Klubu. Bardzo chciałbym Panu Staroście podziękować, że udało nam się zakończyć ten temat i przejść do kolejnego etapu.

– W pierwszej kolejności chcemy tam utworzyć dwa boiska piłkarskie. W następnym roku ten historyczny obiekt obchodzi swoje 50-lecie, więc chcielibyśmy godnie ten stadion zmodernizować, aby jak najlepiej służył Akademii oraz pierwszemu zespołowi. Od dzisiaj możemy też ruszyć z kolejnym etapem, czyli składaniem wniosków. Wiemy gdzie zgłosić się po pomoc i wystąpić z wnioskiem, aczkolwiek uważam, że jest jeszcze za wcześnie na mówienie, jak to się skończy. Najważniejsze jest to, że z jednego boiska chcemy zrobić dwa, aby jak najlepiej zagospodarować cały teren. 

– To był bardzo skomplikowany proces, ale w dniu dzisiejszym najważniejszą informacją jest to, że on się zakończył i możemy przejść dalej. Cieszymy się, że w końcu obiekt należy do nas i możemy rozpocząć wszelkie działania, mające na celu przywrócenie mu dawnej świetność, dzięki czemu będzie jak najlepiej spełniał swoje funkcje – zakończył Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 14# Świąteczny Kalendarz Superbet: bonus za wygrane Man Utd i City
Next post Trener Vuković przed meczem Legia – Zagłębie: Wiem, że mogę się poparzyć, ale to jest mój dom
0
Would love your thoughts, please comment.x