Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: 4,5 mln zł na obiekty Warty Poznań

Read Time:1 Minute, 32 Second

4,5 mln zł otrzymał Poznań w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota zostanie przeznaczona na modernizację obiektów Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. To kolejny w ostatnich dniach krok w kierunku powstania nowoczesnej bazy sportowej dla piłkarzy i piłkarek oraz sekcji szermierki, hokeja na trawie i tenisa ziemnego.

Pomysł uzyskania środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych narodził się w ubiegłym roku. We wrześniu władze Poznania złożyły na ręce ówczesnego wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wniosek o dofinansowanie budowy kwotą 38 mln zł. Niestety, pieniądze z tego rozdania nie trafiły do stolicy Wielkopolski.

Rządowa pula nie została jednak wyczerpana, więc jeszcze w grudniu 2020 roku miasto wystąpiło z drugim wnioskiem o wsparcie finansowe dla modernizacji infrastruktury przy Drodze Dębińskiej 12. „Planowane modernizacje i rozbudowa obiektów ma zapewnić bezpieczeństwo uczestników widowisk sportowych. Dzisiejsze obiekty są przestarzałe i stwarzają zagrożenie zdrowia i życia. Planowane modyfikacje: budowa zadaszonej trybuny z zapleczem, hali szermierczej, hali gimnastycznej oraz kortów tenisowych” – argumentowały władze Poznania.

We wtorek ogłoszono wyniki podziału pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i wiemy już, że 4,5 mln zł trafi do Poznania właśnie na budowę obiektów dla Warty Poznań. – Bardzo się cieszymy z tego, że nasza inwestycja uzyskała wsparcie z budżetu centralnego. To kolejne źródło finansowania dla modernizacji tych terenów, którą chcemy przeprowadzić w 5 etapach. Ta koncepcja spodobała się niedawno poznańskim radnym, więc można powiedzieć, że powoli, krok po kroku zbliżamy się do uzbierania całej kwoty. Dalej szukamy wsparcia dla tej inwestycji – mówi wiceprezes Warty Poznań S.A. Bartosz Wolny.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki pozytywnie zaopiniowali przeznaczenie 3 mln zł na pierwszy etap modernizacji bazy sportowej przy Drodze Dębińskiej 12. Zakłada on wyburzenie dawnego budynku klubowego Warty i przeniesienie tam czterech kortów tenisowych i zaplecza socjalno-technicznego. Pieniądze na ten cel mają zostać przegłosowane podczas czerwcowej sesji budżetowej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kursy bukmachera: Czy Polacy klękną na Wembley w ramach akcji “Black Lives Matter”?
Next post “Okazja” czy “Szansa” czyli Bingo Szpaki w BETFAN