Od dziś można podziwiać oficjalny mural Lechii Gdańsk

Read Time:1 Minute, 16 Second

Na ścianie kamienicy przy ulicy Robotniczej w Gdańsku powstał mural Lechii Gdańsk. Projekt przygotowała Corporate Identity Manager Klubu Justyna Kwaśniak, a jego wykonawcą został gdański artysta Piotr „TUSE” Jaworski.

Mural powstał z inicjatywy Klubu Lechii Gdańsk i miał za zadnie zaznaczyć obecność Klubu w mieście. Widoczne jest na nim nieodłączny krajobraz Gdańska, czyli stoczniowe żurawie oraz Ratusz Głównego Miasta.

–  Zależy nam na tym, abyśmy zaistnieli w mieście, żeby Lechia Gdańsk była widoczna na ulicach Gdańska. Na muralu zostały ujęte charakterystyczne elementy, które kojarzą się z Gdańskiem – powiedziała Corporate Identity Manager Lechii Gdańsk, Justyna Kwaśniak.

Na pierwszym planie widnieje piłkarz, który nie ma kojarzyć się z żadnym konkretnym zawodnikiem – jest to wyłącznie symbol. Jest on zwrócony w stronę Gdańska i tam właśnie chce posłać piłkę, do wszystkich Gdańszczan, wszystkich kibiców Lechii Gdańsk. Zostali oni uwiecznieni na muralu, ponieważ są bardzo ważną, integralną częścią Klubu i go współtworzą. Nieprzypadkowa jest jednak koszulka zawodnika, na której widnieje rok założenia Klubu. Poniżej znajduje się hasło przewodnie  „My tworzymy historię”.

– Cieszymy się, że to właśnie TUSE wykonał mural, ponieważ jest on rozpoznawalnym gdańskim artystą. Jest on obecny w Gdańsku i jego murale można spotkać w całym mieście. Doceniamy jego prace, jego wartości artystyczne, dlatego zależało nam, aby nasz mural miał charakterystyczny styl TUSE. Jesteśmy zadowoleni z całej współpracy – dodała Kwaśniak.

Umiejscowienie tego muralu nie jest przypadkowe. W jego sąsiedztwie znajduje się Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 czy Stocznia Gdańska.

Mamy nadzieję, że mural stanie się ważnym miejscem na mapie Gdańska – zakończyła Corporate Identity Manager Klubu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Dawid Szymonowicz piłkarzem Warty Poznań
Next post Pechowiec w Fortunie czyli gwarantowane 50 PLN za przegrane zakłady
0
Would love your thoughts, please comment.x