Multi-kulti w krakowskiej B-Klasie? Poznaj niezwykłą historię Dragoons FC

Read Time:2 Minute, 31 Second

Czy wiecie, że w krakowskiej B-Klasie występuje klub złożony niemal w stu procentach z ekspatów? Że w piłkę pod Wawelem grają wspólnie obywatele Angoli, Włoch, Wielkiej Brytanii, Chile i wielu innych krajów? Zapraszam do obejrzenia materiału wideo poświęconego Dragoons FC – najbardziej multikulturowej drużynie zrzeszonej w rozgrywkach PZPN.

Dragoons FC to jeden z pierwszych klubów, który zgłosił się do projektu #Puchar1000Goli i walczy o ponad 61 tysięcy złotych! Żeby lepiej poznać tę niezwykłą drużynę, reporter stacji Eleven Sports Mateusz Święcicki zaprasza Was na filmową podróż do Krakowa. Historie piłkarzy z całego świata, regulaminowe furtki, wielokulturowy piłkarski miszmasz powodujący konsternację na podkrakowskich wsiach – w tym materiale nie brakuje niczego!

– Zaczęło się od grupy na Facebooku dla ekspatów mieszkających w Krakowie i pomysłu, żeby spotkać się w niedzielę i pokopać piłkę. Z jednej niedzieli wyszły spotkania w każdy weekend, później zgłoszenie do amatorskiej ligi biznesu, a w 2019 roku zdecydowaliśmy, że chcemy być pierwszym wielonarodowościowym i wieloetnicznym klubem w strukturach PZPN. To projekt przynajmniej w równym stopniu społeczny co sportowy – opowiadają przedstawiciele klubu. Na boiskach też jednak idzie im lepiej niż dobrze. Dragoons są na prostej drodze do awansu do A Klasy. Jesienią z 12 meczów 12 wygrali. Do „Pucharu 1000 Goli” zgłosili się, żeby zebrać dodatkowe środki na promocję futbolu amatorskiego i rozwój klubu. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej jest ważny nie tylko ze względu na ambicje zawodników. – Wtedy będziemy mogli założyć drugą drużynę i więcej osób dostanie szanse gry. Teraz mamy tylu chętnych do występów, że po prostu brakuje już miejsca na boisku – słyszymy.

Początkowo zagraniczni zawodnicy mieli obawy, jak będą przyjęci w podkrakowskich wsiach, ale okazało się, że spotkanie z międzynarodowym klubem w B Klasie jest gratką dla małych klubów. – Śmiali się, że to dla nich taka namiastka europejskich pucharów, nie było żadnych nieprzyjemności na tle narodowości – podkreślają członkowie Dragoons.

 Czym właściwie jest „Puchar 1000 Goli”? To inicjatywa PZPN, a ramach której od tego sezonu za każdego gola teoretycznie słabszego zespołu w Fortuna Pucharze Polski sponsor tytularny rozgrywek wpłaca do budżetu akcji 1000 zł (lub w przypadku Meczu Rundy 2000 zł). Zgłoszenia można znaleźć na stronie www.puchar1000goli.pl Opowieść o rozgrywkach pucharowych to opowieść o spełnianiu marzeń i szansie dla klubów z piłkarskich peryferiów na przeżycie pięknej przygody. Stąd też PZPN i Fortuna chcą przekaza te środki w ręce klubów spoza szczebla centralnego, które przygotują najciekawsze projekty ich zagospodarowania. Projekty można zgłaszać na stronie internetowej projektu do końca lutego, a w marcu kibice w głosowaniu online wybiorą po dwóch finalistów z każdej z trzech kategorii. Sześciu finalistów wygra zaproszenia VIP na finał Fortuna Pucharu Polski, a także szansę na zgarnięcie środków z budżetu, którymi trzej zwycięzcy wyłonieni przez jury podzielą się po równo. Dziś do wygrania jest 61 tysięcy złotych, a ta kwota będzie rosła aż do finału rozgrywek pucharowych. Warto skorzystać z zimowej przerwy, żeby stworzyć projekt, który powalczy o wygraną i zapewni twojemu lokalnemu klubowi pieniądze na rozwój i realizację marzeń.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 46. kolejka PHL: Zwycięstwa gości. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe play-off
Next post Ćwierćfinały play-off PHL: W środę początek wielkich emocji!
0
Would love your thoughts, please comment.x