Mateusz Stępień z dłuższym kontraktem w Arce Gdynia

Read Time:1 Minute, 6 Second

Mateusz Stępień podpisał nowy kontrakt z Arką Gdynia. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne 2 lata.

Pierwsze  kroki w przygodzie z piłką Mateusz stawiał w klubie Orliki Jezierzyce. W wieku 14 lat przeniósł się do Gdyni i zaczął reprezentować żółto-niebieskie barwy. Przeszedł etapy juniorskie (SI, SSA) oraz grę w drugim zespole. Jako zawodnik Arki otrzymywał powołania do juniorskich reprezentacji Polski.

W pierwszym zespole żółto-niebieskich zadebiutował 30 marca 2019 roku w ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław. W dniu tego spotkania miał 17 lat i 46 dni, co dawało mu pierwsze miejsce wśród najmłodszych Arkowców debiutujących w Ekstraklasie, do czasu debiutu Patryka Soboczyńskiego.

Do tej pory w I zespole zanotował 27 spotkań, w których zdobył 2 bramki. W tym sezonie jesienią wystąpił w 22 meczach (19 liga i 3 PP) i zanotował w nich 4 asysty (3 liga i 1 PP).

Dotychczasowa  umowa Mateusza obowiązywała do końca sezonu 2022/2023 (wraz z opcją przedłużenia – red.). Bardzo dobra forma młodego zawodnika w rundzie jesiennej aktualnego sezonu, spowodowała rozpoczęcie rozmów nad nowym kontraktem już jakiś czas temu, czego efekt możemy dzisiaj ogłosić. Mateusz to przyszłość Arki, i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego rozwoju  na przestrzeni ostatnich miesięcy – powiedział po podpisaniu umowy Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Spotkanie z historią oraz otwarcie jubileuszowej wystawy – 100 lat RKS Garbarnia Kraków
Next post Włoska technologia wprowadzi piłkarzy Lechii Gdańsk na wyższy poziom. Klub podpisał współpracę z K-Sport
0
Would love your thoughts, please comment.x