Mariusz Pańpuch dyrektorem Akademii „Młoda GieKSa”

Read Time:51 Second

Od 1 lipca obowiązki dyrektora piłkarskiej sekcji chłopców w Akademii „Młoda GieKSa” objął Mariusz Pańpuch.

48-letni szkoleniowiec, absolwent katowickiej AWF, jest trenerem I klasy i dysponuje licencją UEFA A, ukończonym kursem UEFA PRO oraz tytułem trenera-edukatora.

Od 1997 r. związany był z Gwarkiem Zabrze. Jako pierwszy trener doprowadził w 2002 r. Gwarka do Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Jako drugi trener pracował z zespołami, które wywalczyły Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych (2003, 2006) oraz Wicemistrzostwo Polski Juniorów Starszych (1999, 2004). Prowadzone przez niego zespoły osiągały także znaczące sukcesy na poziomie wojewódzkim. W gronie piłkarzy, których miał okazję szkolić w Gwarku są m.in. Łukasz Piszczek, Paweł Olkowski, Adam Danch, Tomasz Bandrowski, Mariusz Magiera, Szymon Żurkowski, Bartosz Nowak, czy obecny piłkarz GKS-u Marcin Urynowicz.

Warto podkreślić, że Mariusz Pańpuch pochodzi z Katowic, a w GKS-ie przeszedł drogę od trampkarza do seniora. Choć oficjalnie nie zadebiutował w pierwszym zespole GieKSy, to przez kilka lat, jako zawodnik drugiej drużyny, miał okazję trenować z zespołami legendarnych trenerów Alojzego Łyski, czy Piotra Piekarczyka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Belgia – Włochy: Extra 50 PLN w SuperBet za gola w tym meczu
Next post Martin Dobrotka piłkarzem Arki Gdynia
0
Would love your thoughts, please comment.x