Maja Kuleczka w Lechu Poznań z profesjonalnym kontraktem

Read Time:1 Minute, 26 Second

Ważny moment w historii Kolejorza! Zawodniczka Lecha Poznań UAM, Maja Kuleczka podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Obrończyni niebiesko-białych parafowała dwuletnią umowę, która będzie obowiązywać od 1 lipca bieżącego roku do czerwca 2024.

Maja Kuleczka to poznanianka, która swoją piłkarską przygodę rozpoczęła w Lech Poznań Football Academy, później reprezentowała ekipę KU AZS UAM, a przed sezonem ponownie wróciła do Kolejorza, kiedy klub wkroczył w świat kobiecej piłki nożnej i utworzył – razem z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza – zespół, który dziś jest liderem trzecioligowych rozgrywek. 

16-letnia obrończyni w czwartek po południu podpisała pierwszy kontrakt w historii żeńskiej sekcji Lecha Poznań. Parafowana umowa będzie obowiązywać przez dwa lata, do czerwca 2024 roku. 

Warto podkreślić, że podpisanie kontraktu z zawodniczką to jeden z kroków ku profesjonalizacji kobiecego futbolu w Kolejorzu. – Maja to nasza pierwsza piłkarka z profesjonalnym kontraktem. Bardzo cieszymy się, że doszło do podpisania umowy. Zawodniczka nadal może rozwijać tutaj swoje skrzydła, a my możemy ją wspierać i dalej prowadzić – mówi Maja Rutkowska, współwłaścicielka Lecha Poznań. – Krok po kroku budujemy naszą sekcję żeńską. Zależy nam na jej dalszym rozwoju, a pierwszym etapem jest właśnie podpisanie umowy z Mają Kuleczką – dodaje. 

Maja Kuleczka w Lechu Poznań z profesjonalnym kontraktem
Maja Kuleczka w Lechu Poznań z profesjonalnym kontraktem źródła: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Ze swojego pierwszego kontraktu zadowolona jest również sama zawodniczka, która od najmłodszych lat kibicuje Kolejorzowi. – Jestem szczęśliwa z tego powodu, bo wiem, że Lech to klub, w którym mogę się dalej rozwijać i pomoże mi on krok po kroku realizować cele, które sobie zakładam – mówi obrończyni Kolejorza, Maja Kuleczka. – Od najmłodszych lat chodzę na mecze Lecha, zawsze cieszę się ze zdobywanych przez niego bramek, a teraz sama mogę zapisać się na kartach historii klubu. To duża radość – kończy zawodniczka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 2 freebety (69 lub 149 zł) dziennie dla każdego przez cały weekend w BETFAN
Next post Nowy kontrakt trenera Rafała Góraka w GKS Katowice
0
Would love your thoughts, please comment.x