Lech Poznań: Premiera rocznicowego herbu

Read Time:1 Minute, 33 Second

Lech Poznań w sezonie 2021/22 będzie świętował setne urodziny. Dzisiaj rozpoczynają się obchody od zaprezentowania specjalnej identyfikacji rocznicowej, czyli herbu na stulecie oraz okolicznościowych znaków graficznych.

Na Dębcu się zaczęło i historia nadal trwa…” – blisko sto lat temu został zarejestrowany klub Lutnia Dębiec, który jest protoplastą dzisiejszego Kolejorza. Formalności dokonały się 19 marca 1922 roku i tę datę traktuje się jako formalny początek działalności, choć nie ma żadnych wątpliwości, że już znacznie wcześniej założyciele spotykali się na boisku i rozgrywali mecze. Za kilka miesięcy rozpocznie się zatem rok obchodów stulecia Lecha Poznań.

W pierwszym półroczu 2022 roku skumuluje się zdecydowana większość aktywności rocznicowych. Tak jak zwykle na początku lipca otwiera się okienko transferowe, co jest wyraźnym sygnałem do rozpoczęcia nowych rozgrywek, tak poznański Lech również wkracza w sezon świętowania urodzin klubu. Już teraz zaczyna odsłaniać karty. Na początek – prezentuje specjalną identyfikację rocznicową, czyli rocznicowy herb oraz okolicznościowe rocznicowe znaki graficzne. – Od teraz będą nam towarzyszyć przede wszystkim na wszystkich naszych kontach w mediach społecznościowych, widoczne będą także podczas transmisji z naszych meczów i przy wszystkich innych publikacjach – mówi Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Kolejorza.

Autorem jest Jakub Malicki, który projektował również herb na 90. urodziny klubu. – Na początku wyrysowałem logotyp Kolejorz, w którym zawarłem liczbę 100. Zwięzłe liternictwo o mocnym charakterze zestawiłem z eleganckim logotypem, który został umieszczony również w kompozycji z tarczą herbową. Wpleciony w napis symbol nieskończoności nawiązuje do nieśmiertelność klubu, który kilkakrotnie w przeszłości był poddawany transformacjom, lecz od przeszło 64 lat nie zatracił swoich wyróżników: nazwy i niebiesko-białych barw – tłumaczy Malicki.

Do końca roku Lech Poznań będzie powoli odsłaniać kolejne szczegóły aktywności rocznicowych. A na przełomie roku 2021 i 2022 podsumuje je i przedstawi szczegółową listę obchodów z konkretnymi datami. Dotyczyć one będą nie tylko wydarzeń związanych z domem Lecha Poznań, czyli stadionem przy Bułgarskiej, ale także innymi miejscami w Poznaniu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Nestor Gordillo piłkarzem Arki Gdynia
Next post Michał Pazdan piłkarzem Jagiellonii Białystok!
0
Would love your thoughts, please comment.x