KS Lublinianka partnerem Górnika Łęczna

Read Time:2 Minute, 10 Second

KS Lublinianka został partnerem Górnika Łęczna. Kluby podpisały umowę o współpracy, która da szansę rozwoju najlepszym młodym zawodnikom z regionu.

Rozwój klubowej Akademii jest dla nas jednym z priorytetów. Cieszymy się, że do grona partnerów sportowych dołącza do nas klub ze 100-letnią tradycją. Współpraca z Lublinianką to dla nas okazja na jeszcze większy przegląd uzdolnionych zawodników z Lublina i okolic – powiedział Piotr Sadczuk, Prezes Zarządu Górnika Łęczna.

To kolejna umowa zielono-czarnych z lokalnym klubem. Górnicy współpracują już z BKS-em Lublin, Chełmianką Chełm, FA Lublin, Polesiem Urszulin i Piaskovią Paski. Najbardziej utalentowani zawodnicy z KS Lublinianki dostaną szansę trenowania i gry w Akademii Górnika Łęczna, a trenerzy skorzystają z możliwości rozwoju indywidualnego. Kluby współpracować będą również na poziomie organizacyjnym i marketingowym.

Cieszymy się z kolejnej umowy Partnerskiej, tym bardziej, że została ona podpisana z bardzo zacnym klubem, który ma ogromne aspiracje do być lepszym i ciągłego rozwoju. Podobnie zresztą jak my. Jako Klub Ekstraklasy mający Akademię odznaczoną złotym Certyfikatem, a także bardzo dobrze funkcjonującą Szkołę Mistrzostwa Sportowego chętnie się podzielimy naszą wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Równie dobrze możemy się czegoś nauczyć od naszego Partnera, bo przecież każdy ma swoje doświadczenia i patrzy na pewne rzeczy z innego punktu. W związku z tym współpraca takich podmiotów z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla obu stron. – dodał Piotr Sadczuk

KS Lublinianka jest najstarszym klubem sportowym Lublina i jednym z najstarszych w województwie lubelskim, założonym w 1921 roku. Początkowo działał jako klub wojskowy, obecnie jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością założona przez lubelskich przedsiębiorców. W roku 2021, czyli roku jubileuszu 100-lecia swojego istnienia, w klubie doszło do zmiany właściciela, a nowym prezesem Lublinianki został Patryk Al-Swaiti.

Mając na uwadze rozwój młodych zawodników Lublinianki podjęliśmy współpracę z Górnikiem Łęczna. Od teraz będziemy współpracować w obszarze szkoleniowo-sportowym, organizacyjnym oraz marketingowym. Nawiązanie współpracy cieszy podwójnie, ponieważ każda ze stron może nauczyć się czegoś od siebie – mówi prezes Lublinianki, Patryk Al-Swaiti.

Partnerstwo z Górnikiem to przede wszystkim zintegrowany model gry i system szkolenia, a więc ogromne wsparcie dla nas w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży. Umowa obejmuje także inne płaszczyzny, które stopniowo będziemy wdrażać. Dziękujemy za okazane zaufanie i liczymy na owocną współpracę – dodaje Al-Swaiti.

KS Lublinianka zachowuje ciągłość historyczną i kultywuje tradycję przedwojennej Unii Lublin, zdobywcy tytułu mistrza Polski Juniorów za rok 1938. Zielono-biało-czerwoni rozegrali 11 sezonów na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, a w sezonie 1969/1970 dotarli do ćwierćfinału Pucharu Polski. Obecnie drużyna prowadzona przez trenera Roberta Chmurę występuje w rozgrywkach IV ligi lubelskiej i po pierwszej części sezonu zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli z nieznaczną stratą do lidera

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post 20 PLN bonus na Ekstraklasę w SuperBet
Next post Jordan Courtney-Perkins wypożyczony do Warty Poznań
0
Would love your thoughts, please comment.x