Kazimierz Górski „Urodziłem się dla piłki” – w TVP 2

Read Time:58 Second

W sobotę o godz. 20:00 w TVP2 z okazji 100. urodzin Kazimierza Górskiego, Telewizja Polska wyemituje galę poświęconą najwybitniejszemu trenowi w historii polskiej piłki nożnej. W wydarzeniu zatytułowanym „Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki – gala w 100. rocznicę urodzin” wezmą udział przedstawiciele świata sportu, artyści oraz rodzina zmarłego przed 15 laty szkoleniowca.

W programie zobaczymy mniej znane nagrania archiwalne z udziałem Kazimierza Górskiego: odprawy z szatni i wywiady. Zostaną przypomniane jego słynne powiedzonka i anegdoty z jego życia. Wielkiego trenera wspominać będą jego dawni koledzy i podopieczni, najważniejsze nazwiska ówczesnej reprezentacji Polski w piłce nożnej. O tym, jaką osobą był Kazimierz Górski prywatnie opowie także jego syn.

Kazimierz Górski jako pierwszy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski wywalczył medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Prowadził również biało-czerwonych podczas słynnego meczu eliminacji do mundialu Anglia-Polska w 1973 roku. W 1974 roku podczas mistrzostw świata w Niemczech reprezentacja pod wodzą Kazimierza Górskiego zajęła trzecie miejsce. W dorobku trenera są też złoty (1972) i srebrny (1976) medale olimpijskie. Kazimierz Górski był następnie trenerem klubów w Grecji i Polsce oraz prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zmarł 23 maja 2006 roku w Warszawie.

źródlo: tvp.info

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok
Next post Podsumowanie 33. kolejki Fortuna 1 Ligi 2020/21