ESA_LAB_18 – Lech Poznań współorganizuje szkolenie dla klubów Ekstraklasy

Read Time:1 Minute, 37 Second

Ekstraklasa SA kontynuuje organizację szkoleń dla przedstawicieli ligowych klubów odpowiedzialnych za szkolenie. W najbliższy wtorek wspólnie z Lechem Poznań i organizacją LTT Sports zaprasza dyrektorów sportowych oraz dyrektorów akademii na warsztaty z udziałem ekspertów z zagranicznych klubów.

– Inwestycje w kapitał ludzki odpowiedzialny za szkolenie dzieci i młodzieży to jeden z kluczowych kierunków rozwoju dla Ekstraklasy. Od wielu lat pomagamy klubom uzyskiwać środki na rozwój akademii i dziś możemy się pochwalić wieloma nowoczesnymi ośrodkami w całej lidze. Ale w parze z inwestycjami w infrastrukturę musi też iść poszerzanie wiedzy wśród trenerów i osób prowadzących akademie. Temu też służą spotkania organizowane w ramach cyklu ESA_LAB_18 – tłumaczy Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy SA.

Spotkanie, jakie odbędzie się we wtorek (26 kwietnia) na stadionie Lecha w Poznaniu, to kontynuacja cyklu ESA_LAB_18. W jego ramach miały miejsce dotychczas cztery konferencje, podczas których goście z Ajaxu Amsterdam, Anderlechtu, Athletiku Bilbao, Herthy Berlin i LTT Sports dzielili się swoją wiedzą. Kolejne warsztaty poprowadzą specjaliści od szkolenia piłkarskich talentów ze Sportingu CP oraz z FC Kopenhaga. Portugalski klub reprezentował będzie Paulo Noga, Dyrektor ds. Talentów Piłkarskich oraz Strategii Skautingu, a przedstawicielem duńskiej drużyny będzie Dyrektor ds. Rozwoju Sune Smith-Nielsen.

– Cieszymy się z tego, że możemy być współorganizatorem kolejnego szkolenia z cyklu ESA_LAB_18. dla klubów PKO BP Ekstraklasy. To ważna kwestia, bo pozwala dzielić się swoim know how i doświadczeniami przy szkoleniu młodzieży nie tylko z klubami polskimi, ale również europejskimi. Taka wymiana poglądów pozwala na rozwój. Dla nas szkolenie młodzieży i klubowa Akademia to jeden z filarów i priorytetów klubu, więc tym bardziej cieszy nas, że temu tematowi poświęcony jest cały cykl szkoleń – mówi prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać także panelu Konstantina Kornakova i Slavena Marasovicia z LTT Sports nt. dwunastu obszarów jakości w akademiach młodzieżowych. Swoim doświadczeniem podzieli się także Wicedyrektor ds. Szkolenia w Akademii Lecha Amilcar Carvalho. Spotkanie zakończy się warsztatami praktycznymi prowadzonymi przez LTT Sports.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Bonus 200% do wygranej w Betcris. Potrójna wygrana na start
Next post Kolejne 5 baniek w „Super Box” od Superbet także w maju! Dudek i Peszkin w nowych spotach reklamowych!
0
Would love your thoughts, please comment.x