Damian Kądzior piłkarzem Piasta Gliwice

Read Time:1 Minute, 38 Second

Damian Kądzior, 29-letni skrzydłowy podpisał kontrakt z Piastem Gliwice do 30 czerwca 2024 roku. Sześciokrotny reprezentant Polski trafił do gliwickiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z SD Eibar.

Jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie Piast był najbardziej konkretny spośród wszystkich klubów, nie tylko polskich, ale i kilku zagranicznych, z którymi rozmawialiśmy. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak odpłacić się na boisku za dane mi zaufanie – powiedział Damian Kądzior po podpisaniu kontraktu.

Damian Kądzior jest wychowankiem Jagiellonii Białystok, w barwach której w 2012 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Sześć lat później, lipcu 2018 r. przeszedł z Górnika Zabrze do Dinamo Zagrzeb. W barwach chorwackiej drużyny radził sobie bardzo dobrze, co zaowocowało transferem do jednej z pięciu najmocniejszych lig na świecie. Przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 polski skrzydłowy związał się umową z SD Eibar.

Sprowadzenie tego piłkarza to niewątpliwie duży sukces klubu i jeden z najmocniejszych akcentów tego okienka, co tylko pokazuje jak dobrą pozycja na rynku cieszy się aktualnie nasz Klub. Cieszymy się, że Damian do nas dołączył i jesteśmy przekonani, że będzie dostarczał nam powodów do radości na boisku – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

29-latek ma na swoim koncie sześć meczów oraz jedną bramkę w reprezentacji Polski. W barwach narodowych zadebiutował we wrześniu 2018 roku w towarzyskim spotkaniu z Irlandią. Po raz ostatni piłkarz zagrał w kadrze w październiku 2020 roku podczas starcia Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną.

Ostatnie lata pokazały, że Piast to bardzo stabilny klub, który regularnie gra w czołówce Ekstraklasy. Taki też jest mój cel – przychodzę tutaj, aby pomóc zespołowi w osiąganiu jak najlepszych wyników. Chciałbym też wspomnieć o osobie trenera Waldemara Fornalika, od którego dało się wyczuć, że zależy mu na tym, abym przyszedł do tego klubu – dodał Damian Kądzior.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Patryk Prange podpisał kontrakt z Wartą Poznań
Next post NIE traf Ekstraklasy i walcz o 100 000PLN w sezonie 2021/22
0
Would love your thoughts, please comment.x