Albert Żerkowski piłkarzem Warty Poznań

Read Time:1 Minute, 6 Second

Umową do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy związał się z Wartą Poznań wychowanek Klubu, Albert Żerkowski.

Gram w Warcie Poznań od 13. roku życia i wiele jej zawdzięczam. Dużo się w tym czasie nauczyłem, zarówno w grupach młodzieżowych, jak i w ostatnim sezonie, jako zawodnik drugiej drużyny w rozgrywkach IV ligi – mówi Albert Żerkowski. – Trenowałem już z pierwszym zespołem, więc wiem, co to znaczy i ile pracy jeszcze mnie czeka. Cieszę się, że dostałem szansę i zostaję w Klubie na kolejne lata. Podpisałem swój pierwszy kontrakt i mam nadzieję na liczne sukcesy w przyszłości.

Albert Żerkowski trafił do Warty Poznań z Lidera Swarzędz w 2016 roku. Dopiero we wrześniu skończy 18 lat. Jest środkowym obrońcą.

Kontrakt Alberta to pokłosie jego występów w drużynie rezerw, gdzie zaprezentował się na tyle obiecująco, że już w połowie sezonu został zaproszony na treningi zespołu seniorów. Gra na środku obrony i na pewno wyróżnia się dobrymi warunkami fizycznymi – mówi dyrektor sportowy „Zielonych”, Robert Graf. – Teraz Albert zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu, będzie trenował  będzie trenował pod okiem sztabu trenera Piotra Tworka po to, żeby podnosić swoje umiejętności. Jednocześnie szkoleniowcy będą mogli na bieżąco monitorować jego rozwój. Jeśli chodzi o mecze ligowe, to będzie zasilał zespół Warty Poznań w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Grupa POS-BET kolejny rok ze Śląskiem Wrocław
Next post Skanix sponsorem głównym GKS Jastrzębie
0
Would love your thoughts, please comment.x