Adam Szała odchodzi z Warty Poznań

Read Time:1 Minute, 39 Second

Był w sztabie czterech kolejnych trenerów Warty Poznań, samodzielnie poprowadził „Zielonych” w dwóch oficjalnych meczach – po 6,5 roku pracy na stanowisku asystenta trenera z Klubem żegna się Adam Szała. Jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

– Trener Dawid Szulczek od listopada współpracował z dotychczasowym sztabem szkoleniowym. Po tym okresie docierania się trener wspólnie ze swoim asystentem doszli do wniosku, że ich drogi się rozejdą. Z Adamem Szałą rozstaliśmy się za porozumieniem stron – mówi Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Adam Szała był związany z Klubem od 2005 roku. Najpierw przez 4 lata jako zawodnik grup młodzieżowych. W 2012 roku rozpoczął pracę jako trener w Akademii Warty Poznań, a od lipca 2015 roku pełnił rolę asystenta trenera w pierwszym zespole. Był więc prawą ręką czterech kolejnych szkoleniowców: Tomasza Bekasa, Petra Nemca, Piotra Tworka i Dawida Szulczka. Świętował awanse do II ligi w 2016 roku, do Fortuna 1 Ligi dwa lata później oraz powrót do PKO Bank Polski Ekstraklasy latem 2020 roku. Miał też okazję dwa razy poprowadzić drużynę w meczach ligowych: w 2016 roku w meczu z Olimpią Zambrów (2:0) w II lidze, a także w niedawnym pojedynku z Piastem Gliwice (1:0).

– Z Wartą Poznań jestem związany od najmłodszych lat. Zaczynałem jako zawodnik akademii piłkarskiej, następnie pełniłem rolę trenera grup młodzieżowych, by finalnie zostać asystentem trenera pierwszego zespołu – mówi Adam Szała. – Jestem dumny z tego, że przez wiele lat mogłem aktywnie uczestniczyć w dynamicznym rozwoju Klubu, który piął się w górę, docierając aż do Ekstraklasy. Praca z Wartą Poznań na najwyższym szczeblu była spełnieniem marzeń, a poprowadzenie zespołu w roli pierwszego trenera to zaszczyt i doświadczenie, które zapamiętam do końca życia.

– Teraz po rozmowie z trenerem Dawidem Szulczkiem podjąłem decyzję o moim odejściu z Klubu – tłumaczy blisko 30-letni szkoleniowiec. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim trenerom, z którymi miałem przyjemność współpracować, członkom sztabu, piłkarzom, władzom i pracownikom Klubu, a także kibicom, do których zawsze będę się zaliczał. Do zobaczenia!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Previous post Bonus 100% do 200 zł na Puchar Narodów Afryki w Betfan
Next post Piotr Zmorzyński zawodnikiem Arki Gdynia
0
Would love your thoughts, please comment.x